Slavnosti svobody 2018

Slavnosti svobody

Dobrý den, výtám vás na těcto stránkách které jsou zaměřeni na Slavnosti svobody, naleznete zde nejrůznější informace, fotogalerie a také i nějaké ty vydéa z již proběhlích tak i stávajících Slavností svobody.

Program 2018

Zde máte program na letošní Slavnosti svobody kterýma si připomeneme 73. výročí konce II. světové války a osvobození Plzně americkou armádou.

Pozor letos bude změna Convoy of liberti a pietní akty

V tomto roce se k nám od západu blížila Americká 3.armáda vedená Georgem S. Patton který do Čech dorazil 18.dubna.1945. A však 5.Května po reorganizaci amerických jednotek se dali opět do pohybu. Svůj útok začali soustředit na Plzeň. Kde narazili na odpor zbytku německých vojsk. A však téhož dne vypuklo v Plzni povstání kde se povstalcům podařilo zničit téměř všechen Německý odpor, proto když dorazila 6.května Americká armáda tak se musela vyrovnat jen s malým zbytkem německých vojáků. Přípravy slavnosti svobody na rok 2018 jsou jíš v plném proudu . A však protože 6.května vychází na neděli tak bude menší změna convoy of liberty který byla vždy v neděli bude nově v roce 2018....

Reklama :